Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva verksamhet med reparationer av fordon och därmed förenlig verksamhet.
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 10 431 | 10 169 | 9 250 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 123 | 1 390 | 465 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 985 | 1 193 | 451 |
| Årets resultat (tkr) | 776 | 949 | 345 |
| Summa tillgångar (tkr) | 6 786 | 6 660 | 6 300 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 10 431 | 10 169 | 9 250 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 123 | 1 390 | 465 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 985 | 1 193 | 451 |
| Årets resultat (tkr) | 776 | 949 | 345 |
| TILLGÅNGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 4 404 | 4 558 | 4 720 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 382 | 2 102 | 1 581 |
| Tillgångar (tkr) | 6 786 | 6 660 | 6 300 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 2 216 | 1 440 | 491 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 2 963 | 3 371 | 3 920 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 607 | 1 849 | 1 889 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 6 786 | 6 660 | 6 300 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 086 | 2 034 | 1 850 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 10.8% | 13.7% | 5.0% |
| Soliditet | 32.7% | 21.6% | 7.8% |
| Kassalikviditet | 131.0% | 99.2% | 67.2% |
Bolaget ska bedriva verksamhet med reparationer av fordon och därmed förenlig verksamhet.